piątek, 17 września 2021r.

Dom versus lokal mieszkalny – w obu wypadkach niebezużyteczna jest aranżacja mieszkalnych wnętrz

Dom dla większości z nas kojarzy się właściwym i ciepłym miejscem na ziemi, do jakiego zawsze z rozkoszą wracamy. Dom to nie tylko ściany i meble, niemniej jednak również ludzie, jacy go tworzą. Dziecko od początkowych chwil zdaje sobie sprawę z tego, gdzie jest jego dom oraz poprzez całe własne życie, nawet kiedy już ma własny dom, ochoczo do niego powraca we wspomnieniach. Przynajmniej tak powinno być. Dziecko dojrzewa, opuszcza swoje gniazdo rodzinne i poszukuje oryginalnego swojego, w którym jego dziecko będzie uczyło się chodzić, mówić oraz będzie o nim mówiło, mój dom.

Dom dla większości ludzi jest wybitnie znaczący, lecz pod pojęciem dom mają na myśli ludzi w nim zasiedlających a nie tylko mury, albowiem najpiękniejszy nawet dom bez ludzi nie daje ciepła i wsparcia a w przyszłości refleksów do których z radością wraca – należałoby zatem zadbać także o wnętrza, tu pomoże porady wnętrzarskie. Czasami człowiek musi dużo razy zmienić miejsce zamieszkania i nie z każdym miejscem będą się wiązały właściwe wspomnienia, ale pamięć trafnych chwil i miejsc zawsze będzie ważniejsza, szczególnie w kłopotliwych czasach kiedy człowiek potrzebuje pocieszenia. Człowiek nadchodzi na świat i tam gdzie mieszka jako dziecko jest najszczęśliwsze oraz nie zastanawia się, że gdzieś indziej byłoby mu porządniej, wygodniej, jest szczęśliwe tam gdzie jest o ile mieszka w radosnej rodzinie. Z wiekiem niemniej jednak zaczyna się zastanawiać jakie miejsce zamieszkania o wiele bardziej by mu pasowało.

Bardzo często to są tylko marzenia, bo wiadomo, że każdy fantazjuje o pięknym kolosalnym domu bądź mieszkaniu, jednakże względy finansowe niezmiernie błyskawicznie pokazują, iż to tylko marzenia. Zwłaszcza jeżeli bierzemy pod uwagę pierwsze mieszkanie. Niemniej jednak nawet marzenia o swoim domu u przeróżnych ludzi są rozmaite. Jedni marzą o domku z ogródkiem w oddaleniu od innych inni taki domek chcieliby jednak w otoczeniu innych w których mieszkają przyjaźni im ludzie, natomiast jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia gdzie indziej, niż w mieszkaniu oraz domek z ogródkiem jest jak najdalszy od ich marzeń. Także miejsce zamieszkania jest w marzeniach inne dla każdego. Są osoby nie znoszące ciszy i spokoju oraz mieszkanie w dużym mieście jest optymalne a inni wprost przeciwnie uciekają z takich miejsc do ciszy oraz spokoju.

Dodaj komentarz