czwartek, 28 października 2021r.

Dbanie o koty i psy – wsparcie dla pupili

W współczesnych czasach coraz częściej wolno spotkać się z wiadomościami o tym, że jakieś zwierzę, przeważnie pies bądź też kot, pozostało porzucone przez poprzedniego właściciela. W znacznej większości wypadków zwierzęta te trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierząt. To smutne miejsca te nie proponują zanadto odpowiednich warunków.

Na ogół przebywające tam zwierzęta są niedożywione, utrzymywane są w niezbyt praktycznych oraz przepełnionych pomieszczeniach. W większości wypadków pracujący tam wolontariusze wybitnie starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to jednakże łatwe, kiedy brakuje funduszy na bazowe potrzeby. Skutkiem tego z dużą radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Ma prawo to być kot norweski leśny, stara pościel, koce, zabawki dla zwierzaków.

Jeżeli niemniej jednak ktoś pragnie, żeby ofiarowana przez niego pomoc była naprawdę zbawienna, powinien wcześniej skontaktować się z wybranym schroniskiem, aby dowiedzieć się, czego najbardziej tam potrzeba. Dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się naprawdę przydatna oraz wprost pożądana. Na ulicach wielu krajowych miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje także ludzi o właściwych sercach, którzy z radością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Co poniektórzy jednak mogą dojść do wniosku, że koty są po prostu niewdzięczne, ponieważ po kilku dniach po prostu uciekają z domu własnego oryginalnego pana. Wypada niemniej jednak nie zapominać o tym, że przekonanie do siebie kota, który przecież z natury jest zwierzęciem nieufnym, wcale nie jest łatwe. W następstwie tego takie oswajanie innowacyjnego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku może pomóc sucha karma dla kota.

Można na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę oraz ja zostawiać. Kot, który przez kilka dni będzie powracał oraz za każdym wraz znajdzie miskę pełną, zacznie ufać, że innowacyjny właściciel będzie dla niego należyty. W następnej kolejności wolno wpuszczać kota na kilka chwil do mieszkania, jednakże umożliwiać mu wyjście za każdym razem, kiedy będzie tego chciał. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

1 thought on “Dbanie o koty i psy – wsparcie dla pupili

Dodaj komentarz