sobota, 23 października 2021r.

Czy można wykorzystywać olej konopny oraz inne zioła w trakcie ciąży?

Brzemienność to specjalistyczny czas. Musimy wówczas uważać na jedzone pokarmy, co poniektóre typy żywności są surowo wstrzymane. Istnieje niemniej jednak parę ziół, które mogą być bezpiecznie używane w czasie ciąży. Na przykład rumianek oraz imbir zmniejsza nudności i działa jako środek przeciwzapalny. Pomaga się zrelaksować. Lucerna jest bogata w witaminy A, D, E oraz K, enzymy trawienne i minerały. Zmniejsza ryzyko krwotoku poporodowego, albowiem witamina K, wywołuje krzepnięcie krwi. Pokrzywa jest zamożna w wapń, żelazo i składniki odżywcze.

Wywar z papai oraz mięta pieprzowa ma prawo być wykorzystywany w celu słabnięcia gazów i zgagi. Z kolei zioła takie jak: Zioła, takie jak: kruszyna, anyż, gorzka pomarańcza, kminek, seler siewny, chili, cynamon, koper włoski, czosnek, lawenda, lukrecja, majeranek, mirra, gałka muszkatołowa, oregano, natka pietruszki, liść maliny, korzeń rabarbaru, szafran, szałwia powinny być używane w ostrożny sposób i pod precyzyjnym dozorem doktora, z którym trzeba się skonsultować przed podjęciem żadnych ziół w czasie ciąży – dotyczy to też olej cbd. Szkodliwości spalania papierosów są wyraźne. Palacze mają powyżej podwójnie niebezpieczeństwo zawału serca, nagłego zatrzymania krążenia, a damy w ciąży, które palą zwiększają szansę śmierci niemowląt.

Rzucenie palenia wiąże się z rozmaitymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Niektóre zioła, naturalne suplementy diety oraz aromaterapia pozwalają uspokoić się, zmniejszyć apetyt wywołany nagłym odstawieniem nikotynowej używki. Jednym z takich ziół Argemone Mexicana, rosnąca dziko w Meksyku w słonecznych, dostępnych powierzchniach. Wypijając filiżankę herbatki z liści tego zioła na jakiś czas pozbędziemy się chęci zapalenia papierosa. Też mięta pieprzowa jest skuteczna w rzucaniu palenia. Sprawia ona uczucie ciepła oraz pełności w klatce piersiowej, co symuluje stan towarzyszący paleniu. jest on też w użyciu do przeziębienia i bóle głowy spowodowane przez ciepło, uczucie pełności w klatce piersiowej oraz jest nadrzędnym składnikiem preparatów do rzucenia palenia. Dym papierosowy zawiera około 4000 różnych substancji chemicznych, z których 400 są wrogie dla organizmu ludzkiego, zarówno palących i niepalących, ale znajdujących się w pobliżu palacza.

Dodaj komentarz