sobota, 23 października 2021r.

Czarter żaglówek – czy to dobry wybór?

Większość osób decyduje się na zaplanowanie urlopu w najgorętszym okresie wakacyjnym. To wymowne, w końcu wszyscy liczą na to, że w lecie będzie panowała atrakcyjna pogoda, dopisze słońce oraz wiatr, a na dodatek daje to możliwości na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną, albowiem dzieci mają wtedy wakacje szkolne. Takie rozwiązanie ma jednakże kilka niezaprzeczalnych wad.

Po pierwsze, w tym sezonie na urlop odjeżdżają nieomalże wszyscy. W efekcie zamiast spędzić przyjemnie czas żeglując po cichych oraz czystych jeziorach, wolno zafundować sobie nerwowy czas w zatłoczonych mazurskich portach pełnych turystów z różnych kierunków Polski i świata. Niekoniecznie jest to perfekcyjny i w największym stopniu komfortowy sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym na ogół w tym najgorętszym okresie czartery jachtów są dużo droższe niż poza sezonem urlopowym.

Wynika to z praw rynku, jaki dyktuje ceny. Im znacznie więcej osób pragnie wypożyczyć jachty w danym okresie, tym wyższe ceny może podyktować firma, która ma je w swojej szerokiej ofercie. Może się nawet okazać, iż nie uda się wynająć łódki w wymarzonym terminie, albowiem niemało ludzi podpisuje umowy czarterowe z wybranymi jednostkami z gigantycznym wyprzedzeniem, pragnąc mieć stuprocentową gwarancję, iż jacht będzie do ich dyspozycji szczegółowo wówczas, kiedy zaplanowali.

Próbując wynająć łódkę w ostatnim momencie wolno niestety pozostać z niczym, a w owym czasie wakacje staną pod znakiem zapytania. Jeżeli już ktoś decyduje się na pływanie w czerwcu, lipcu lub też sierpniu powinien zająć się przygotowaniami dużo wcześniej. Tudzież zdecydowanie poprawniejszym pomysłem jest czarter jachtów poza sezonem. Do wyboru są między innymi łodzie motorowe kabinowe. Można wówczas przebierać w ofertach korporacji, wybrać dogłębnie taką łódkę, o jakiej się marzy, a na dodatek cena, jaką należy będzie zapłacić, będzie niższa.

Zaletą takiego pomysłu jest też to, że mazurskie jeziora nie są w owym czasie tak zatłoczone, więc można naprawdę radować się ich urokiem oraz w pełni korzystać z odpoczynku pod żaglami.

Dodaj komentarz