czwartek, 28 października 2021r.

Co możemy naprawić w samochodzie? Mechanik podpowiada

Pasek rozrządu zamieniamy, co 80-90 tysięcy kilometrów. Gdy nie wymienimy na czas paska ma prawo nastąpić jego odejście a co za tym idzie istotne uszkodzenie silnika. Do alternacji paska rozrządu niezbędne nam będą klucze dynamometryczne i specjalne ściągacze, które są wybitnie drogie wiec poprawniej je wypożyczyć niż nabywać. Wymianę paska rozrządu możemy zacząć, gdy silnik jest zimny. Fundamentalnym krokiem przy wymianie jest w pierwszej kolejności odłączenie akumulatora, zwiększenie samochodu oraz skonfigurowaniu go na kobyłkach, zdjęciu paska z alternatora, oraz zdemontowaniu nadkola.

Kiedy wykonamy te bazowe czynności zostaje nam zdjęcie osłony paska oraz jego demontaż. Przy demontażu pamiętany o segregowaniu śrub. Jeżeli nie pragniemy popełnić błędu przy ustawianiu rozrządu musimy go zablokować przy pomocy specjalnych narzędzi, które też jesteśmy w stanie wypożyczyć. W silnikach diesla jest to o wiele trudniejsze, albowiem powinniśmy jeszcze zablokować pompę wtryskową w dobrym miejscu. Przy wymianie paska wymieniamy również rolki, bez względu na ich stan.

Pompy wodnej nie należy wymieniać chyba ze jest nieszczelna, jeżeli jest wszystko w porządku korygujemy jedynie ilość wody zgodnie z zaleceniem producenta – tu pomoże WarsztatSamochodowyWarszawa.PL – klimatyzacja samochodowa warszawa. Po zakończeniu pracy oraz założeniu paska nakładanie osłon rozpoczynamy gruntownie w odwrotnej kolejności. Każdy samochód z nieraz ulga jakimkolwiek awariom. Przyczyna jest niejednokrotnie naturalne zużycie niektórych części bądź zaniedbanie kierowcy, Nie zawsze niemniej jednak trudności z wozem wymagają wizyty u mechanika automobilowego jest dużo usterek, jakie właściciel samochodu może samodzielnie naprawić. Jedną z nich jest wymiana akumulatora. Kłopoty z rozładowanym akumulatorem można zdiagnozować szybko, najczęstszym objawem jest kłopot z rozruchem auta w zimowy, mroźny dzień. Odkręcamy kluczem numer dziesięć klemy i uzupełniamy wodą destylowaną a potem podpinamy do prostownika oraz ładujemy.

Jednak jeżeli mimo długiego ładowania akumulator nie funkcjonuje trzeba go bezwzględnie wymienić na śmiały. i Samemu także można bez kłopotu wymienić żarówki czy bezpieczniki. Te wszelkie wiadomości na temat wymiany tych dwóch rzeczy znajdują się w książce dołączonej do samochodu.

Dodaj komentarz