sobota, 27 lutego 2021r.

Co jeść w czasie ciąży? Sprawdź i dbaj o zdrowie

Słuszna dieta jest fundamentem słusznego samopoczucia matki i rozwoju stworzonego przez nas malucha. Nie należy odżywiać się za dwoje, jest to największy błąd, przyszłych mam, niezbędne jest tylko 300 kalorii więcej niż prostej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienie oraz późniejsze problemy z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie dam ciężarnych należy uwzględniać wapń, którego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach i łososiu.

Oprócz tego dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać należy też o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego mnóstwo warzyw oraz owoców co zapewni przyszłej mamie zgodną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. W następstwie tego przyda się codzienna drzemka i wypoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja ma prawo zmniejszyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Dama w ciąży ma starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy oraz przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Można odwiedzać na masaże, uprawiając jogę dla dam ciężarnych oraz w głównej mierze sporo przebywać na rześkim powietrzu. Umiarkowany niewielki wysiłek porządnie wpływa na krążenie, to właśnie dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

W następstwie tego podczas ciąży warto jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie wolno uprawiać niemniej jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ślicznych, w pewnych momentach męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega trochę inaczej, właśnie dlatego warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Wybitnie trafnym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z lekarzem prowadzącym bądź też położną. Żaden jednakże lekarz, położna czy inna postać nie jest w stanie wskazać dokładnie, jak będzie przebiegał poród konkretnej kobiety.

Dodaj komentarz