piątek, 17 września 2021r.

Chorwacja wspaniała na urlop – wybierz nieruchomość

Entuzjaści podróżowania, kiedy planują wakacje, z reguły muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego typu to zazwyczaj objazdówka, do której dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Alternatywa taka sprawdza się w państwach basenu Morza Śródziemnego, jednakowoż nie tylko. Coraz chętniej podróżnicy wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja.

Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno imponującą przyrodą, jak również oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym państwie nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Ogromnie atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wyraźnie zobaczyć trzeba Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście globalnego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji można wybrać się z jednym z biur podróży. Przeróżne wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich wolno co roku znaleźć w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas świetny, żeby zaplanować wakacyjny urlop – wypróbuj zatem nieruchomoscinachorwacji.pl. Nie zawsze niemniej jednak imponującym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób z zapałem zwiedza pozostałe kraje Europy.

Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, imponujących zabytków, pięknej przyrody i kapitalnej, letniej pogody. Ci, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, przeważnie decydują się na zobaczenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez negowania najogromniejsze miasta kraju.

Uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa pozostała wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est również Split czyli najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym imponującym, starym chorwackim mieście w wspaniały sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir. Tutaj z kolei wypada ujrzeć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu podróżników nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu oraz decyduje się na ponadprogramowe wczasy w Chorwacji.

Dodaj komentarz