czw. Sie 18th, 2022

Buty w różnym wieku – wygoda lub wygląd?

Wiemy już, że dobór buta zależy od tego jaką mamy stopę, jaka jest pora roku, jakie są nasze upodobania i oczywiście od tego które buty nam się pociągają. Czy wiecie niemniej jednak, iż różnie dobiera się też buty w przeróżnym wieku? Otóż nie chodzi tu o rozmiar butów, bo to jest oczywiste, ale o komfort chodzenia. Inne buty muszą być zestawiane dla dzieci, inne dla osób starszych a jeszcze inne dla dorosłych, zwłaszcza jeśli mamy jakiekolwiek trudności w tym aspekcie. Buty należy dobierać w głównej mierze pod kątem wygody, bo to powinno być dla nas najistotniejsze.

Jeśli chodzi o dzieci, to tutaj dobór obuwia jest najbardziej znaczący z prostej przyczyny, a to znaczy takiej, iż dziecko rośnie, jego stopy nogi oraz inne części ciała zmieniają się oraz jeśli pozostaną dobrane mu złe buty, to stopa ulegnie deformacjom, co ma prawo w przyszłości rzutować na jego zdrowie – tutaj rekomendujemy ortostopplus.pl – wkładki ortopedyczne dla dzieci. Kiedy dziecko jest małe to nie będziemy widzieć złych wyników koszmarnie dobranych butów, jednakowoż w przyszłości się to odezwie oraz ma prawo na przykład okazać się, że nawala kręgosłup.

Niejednokrotnie idąc do sklepu obuwniczego, kupujemy buty biorąc pod uwagę kryteria, jakie tak de facto nie są takie ważne. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim wygląd, a jakkolwiek to powinno być tak w zasadzie na drugi miejscu. Pierwsze co powinno się dla nas liczyć to oczywiście wygoda i dopasowanie do opisującej nas stopy. Komfort buta wydaje nam się nie być taki ważny do momentu, dopóki nie przymierzymy dwóch butów. Aby zrozumieć znaczenie takiego komfortu poleca się na przykład założenie jednego buta mniejszego niż powinniśmy posiadać bądź i większego. Kiedy tak właściwie w końcu na stopie odnajdzie się prawidłowy numer buta, będziemy wiedzieli to od razu bo to słusznie wyczujemy.

Z jakiej przyczyny jest to jednak takie ważne i o wiele ważniejsze niż na przykład skonstruowany przez nas wygląd? A więc odpowiedź na to zapytanie jest proste. Bowiem jeżeli będziemy mieli buty, które nie są prawidłowo dopasowane, nasze ciało będzie układało się nie tak jak powinno,w rezultacie czego nie tylko powstawać mogą na stopie miarodajne deformacje, niemniej jednak również i coś gorszego, a mianowicie może wyrazić się, iż niesłychanie cierpi na tym stworzony przez nas kręgosłup, który w końcu odmówi posługi.

1 thought on “Buty w różnym wieku – wygoda lub wygląd?

  1. wkładki ortopedyczne często przepisywane są dzieciom. Problemy zdrowotne trzeba rozwiązywać jeszcze w wieku dziecięcym, jeśli takie są, ponieważ szybciej można sobie z nimi poradzić na przyszłość wyprowadza się dziecko z wad postawy.

Dodaj komentarz