niedziela, 19 września 2021r.

Blogi – własne i służbowe – co je rozróżnia?

Jakim sposobem wypromować własnego bloga? To pytanie, jakie zadają sobie dziesiątki blogerów w Polsce. Być może młodzi ludzie chcą mówić o tematach znaczących nie jedynie dla siebie jako osoby. Chcą co raz częściej wyrazić sprzeciw, na przykład wobec wielkich podatków lub również przeciw kapitalizmowi, który okazuje się co raz to gorszym systemem.

Niemniej jednak kiedy ich blog jest mało znany, to ich wpisy na stronie są kolejnym bełkotem czy również słowami, jakich nikt nigdy nie przeczyta. Owszem świeży bloger na początku rozsyła własny odsyłacz. Na początku do najbliższych znajomych, następnie do dalszych osób – na przykład z listy mailingowej. Kiedy adres trafi w właściwe miejsce oraz w profesjonalne ręce, możemy liczyć na to, iż w krótkim czasie rozpocznie go czytać parę osób, a po pewnym czasie kilkanaście, kilkaset oraz tak dalej.

Warto jednak zaznaczyć, że czytanie bloga przez paręset osób dla blogera z Polski byłoby prawdziwym sukcesem w tejże dyscyplinie – wypróbuj http://www.usmieszek.pl/. Na ogół blogerzy cieszą się gdy ich blogi czyta kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt osób. Mimo tego, że firmy wolą zakładać służbowe profile na przykład na portalu społecznościowycm Facebook czy też Nasza Klasa, to i tak większa część z nich w dalszym ciągu stawia na tworzenie blogów firmowych.

Niemalże każda większa firma ma swój blog, na jakim właściwy zatrudniony umieszcza notki dotyczące najważniejszych wydarzeń. Nie tylko z życia firmy lecz również z otoczenia oraz całej branży. Weźmy na przykład serwis muzyczny – MySpace. Jest to zagraniczna platforma, jaka dopiero od paru ostatnich lat jest popularna wśród lokalnych internautów. Na głównej stronie internetowej umiesczane są gigantyczne, rzucające się w oczy reklamy najistotniejszych wydarzeń w życiu zapaleńców muzyki. Jakkolwiek prócz tego pracownicy witryny MySpace umieszczają na serwisu społecznościowym na Facebook’u newsy z odsyłaczem do bloga Myspace. Przeważnie znajduje się on na domenie MySpace. Nie jest zakładany oddzielnie, albowiem obszerne firmy mają odpowiednie zaplecze oraz odpowiednich pracowników, którzy wiedzą jak korzystnie zrobić bloga firmowego.

Dodaj komentarz