wtorek, 28 września 2021r.

Bielizna – w jakim miejscu nabyć znakomity model?

Pomijając rozumianą dosłownie leczniczą funkcję bielizny zrealizowanej ze wyjątkowych dzianin przykładowo przeciwdziałających alergii lub ewentualnie wpływających pozytywnie na kondycje stawów, wolno mówić o terapeutycznym działaniu bielizny na sposób nieco mniej dosłowny. Mianowicie, kiedy dopada nas chandra, mamy zły dzień w pracy, kłótnię z sąsiadką bądź, co gorsza, w rodzinie, bez żadnego ale trzeba się poddać terapii bieliźnianej. W dziewięciu wypadkach na dziesięć tego rodzaju terapia lub choćby wyłącznie doraźna kuracja jest skuteczna.

Polega ona najzwyczajniej w świecie na kupieniu sobie co najmniej jednej sztuki bielizny osobistej. Z jakiego powodu akurat bielizny? Po pierwsze, bielizny nigdy nie posiadamy za sporo (dotyczy to wszystkiego: majtek, staników, koszulek ), w takim razie nikt nie zarzuci nam, iż pozyskujemy niekorzystne ciuchy tylko po to, aby zrobić sobie radość. Po drugie, nie muszą być to rzeczy drogie, unikniemy wiec zarzutu szastania pieniędzmi bez potrzeby – przetestuj https://hurtownia-lorena.pl/marynarki-kamizelki-damskie. Po trzecie, bielizna jest po prostu ładna oraz samo przebieranie w koszulkach oraz podkoszulkach, decydowanie o kolorze, wielkości ramiączek, większym lub mniejszym dekolcie, rozglądanie się w oryginalnych fasonach staników musi działać kojąco na każdą nieszczęśliwą duszę.

Historia ubioru przynależy do nauk pomocniczych historii sztuki oraz jest dziedziną, w której specjalizuje się wielu naukowców. Bielizna wchodzi w krąg zainteresowań historyków ubioru, jej dzieje oraz przemiany stają się przedmiotem przeróżnych opracowań naukowych. Organizowane bywają też wystawy dawnej bielizny. W roku 2005 powstała taka ekspozycja poświęcona przemianom bielizny osobistej, zwłaszcza damskiej, na przestrzeni wieków oraz pokazywana była w szeregu muzeów zajmujących się ubiorem i kostiumologią.

Okazy bielizny zabytkowej pokazywane na tej wystawie wywodziły się po największej części z XIX oraz XX wieku, gdyż takie zachowały się do naszych czasów. Można było ujrzeć w układzie chronologicznym damskie majtki – od kalesonów, poprzez pantalony, aż do stringów i rozmaite typy gorsetów i biustonoszy. Prezentowany był również zestaw koszul oraz koszulek dziennych i bielizna nocna, z reprezentatywnymi czepkami, pelerynkami i szlafrokami.

Dodaj komentarz