piątek, 17 września 2021r.

Bezpieczne oraz skuteczne leczenie kanałowe we Wrocławiu

Bezpieczne oraz efektywne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia oferuje gabinet dentystyczny Witadent. Opiera się ono na mechanicznym usunięciu bakterii z korzenia zęba, przy zastosowaniu wysterylizowanych i precyzyjnych narzędzi. Następnie natomiast całość uzupełniona jest specjalnie dobranym materiałem. Taka metoda leczenia jak leczenie kanałowe pod mikroskopem wrocław pozwala usunąć bakterie, jakie mogłyby doprowadzić do zakażeń i pojawienia się stanów zapalnych.

Zatrudnieni w Witadent dentyści zabiegają o to, żeby klienci czuli się komfortowo, a więc oferują znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Bardzo często leczenie kanałowe jest ostatnią możliwością na zachowanie zęba, zamiast jego usunięcia, wobec czego warto decydować się na takie działanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest bezpośrednio dopasowane do pacjenta, chociaż we wszechstronnych działaniach można wyróżnić niektóre elementy stałe. Są to: wykonanie zdjęcia celowanego, nakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, leczenie endodontyczne właściwe, leczenie ponowne endodontyczne, usunięcie złamanego wkładu albo usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnego mikroskopu, co zapewnia bardzo dużą precyzję.

Endodoncji mikroskopowej podejmą się jedynie wykwalifikowani i wykształceni w takim obrębie specjaliści. Podkreślają oni, że proces usunięcia zęba jest dla nich ostatecznością. Jeśli dojdzie do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba lub podniszczenia jego korony leczenie kanałowe jest mocnym wsparciem dla materiału wypełniającego albo korony protetycznej.

Zabieg wykonany w znieczuleniu poszerzony jest o nałożenie koferdamu, a więc osłony antybakteryjnej oraz ochraniającej krtań oraz tchawicę. Po wysuszeniu i uszczelnieniu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, aby bakterie przenikały do wyczyszczonych kanałów zębowych. Po zakończonym leczeniu każdy pacjent jest informowany o tym, w jaki sposób zatroszczyć się o zęby.

Dodaj komentarz