wt. Wrz 27th, 2022

Aranżujemy piękne wnętrze

Jak zaaranżować piękne wnętrze? Najpierw trzeba dokładnie określić swoje potrzeby i zastanowić się, jak dopasować do nich dostępną przestrzeń tak, by pomieszczenie było jak

najbardziej funkcjonalne. Następnie można puścić wodze fantazji i zaplanować styl i charakter mieszkania, oraz dobrać kolory, wzory, dekoracje. 

Przestrzeń i dzienne światło 

Urządzając wnętrze staramy się, by wyglądało ono na jak najbardziej przestronne, szczególnie jeśli preferujemy styl nowoczesny. Nawet jeśli nie dysponujemy dużym metrażem, możemy nasze pomieszczenie powiększyć optycznie. Jak to zrobić? Po pierwsze unikajmy dużych mebli. Pękata szafa lub masywny stół zajmujący środek pokoju mają swój urok, lecz skutecznie zagracają przestrzeń. Wyeliminujmy więc zbędne sprzęty i gadżety. 

Wrażenie przestronności wzmacnia również duża ilość dziennego światła. Jeżeli nie mamy dużych okien, wykorzystajmy dobrze mniejsze. Jeśli chcemy uzyskać przytulne i piękne wnętrze, nie rezygnujmy z firanek. Do małego pomieszczenia powinny być one lekkie, zwiewne i jasne. W sklepie Piękne wnętrze.pl każdy znajdzie firanki i zasłony dostosowane do swoich potrzeb i upodobań. Bardzo przejrzyste są firany z tiulu i markizety. Również tkaniny żakardowe o rzadkim splocie dobrze przepuszczają światło. 

W większym mieszkaniu o dużych oknach możemy pokusić się o ciemniejsze zasłony lub mniej przejrzyste firanki, na przykład z woalu. 

Zabawa kolorami 

Kolory ścian mają znaczny wpływ na klimat mieszkania. Jeśli zależy nam na przytulnym wnętrzu, wybierzmy barwy ciepłe. Zimne i jasne kolory natomiast optycznie powiększą pomieszczenie. Barwy na ścianach i podłodze mają stanowić tło, na którym wyeksponujemy elementy takie jak zasłony, firanki, narzuty, dywany. 

W małym pomieszczeniu postawmy na jasne dodatki, gdzieniegdzie przełamane ciemniejszym akcentem, w większym możemy wprowadzić więcej mocnych barw. Elegancko i szykownie wygląda butelkowa zieleń, burgund, granat czy kolor bordowy, zaś wrażenie nowoczesności i ekstrawagancji dają czerwienie, pomarańcze, fiolety.

1 thought on “Aranżujemy piękne wnętrze

  1. Jeśli jesteś osobą dla której szczególnie liczy się wyjątkowy design nawiązujący do aktualnych trendów to sprawdź koniecznie jakie produkty są dostępne w sklepie luminago.pl. W stałej sprzedaży znajduje się wiele dekoracji ściennych, ogrodzenia panelowe oraz zegary. Wszystkie przedmioty wykonane zostały z metalu.

Dodaj komentarz